O nas

Spółka Refrigas jest fachowym i solidnym dostawcą czynników chłodniczych na terenie Polski jak również zagranicą (głównie Państwa Unii Europejskiej). Posiada konkurencyjne ceny, szeroki zakres produktów związanych z branżą czynników chłodniczych i jest hurtownią godną zaufania. Stawia tylko na produkty najwyższej jakości i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, pozyskuje coraz większy asortyment. O fachowości firmy świadczy fakt, iż restrykcyjnie przestrzega norm Europejskich opisujących dystrybucję gazów chłodniczych, ich pozyskiwanie, a także przepisy odnoszące się do przechowywania czynników.

Firma Refrigas jest częścią Grupy Iglotech, która działa od 1993 roku zajmuje się kompleksową dystrybucją produktów z branży HVAC&R. Dzięki konsekwentnej polityce następuje stały jej rozwój, a wysoki standard świadczonych usług potwierdzony został certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 14001. Firma Iglotech została założona ponad 25 lat temu przez Panów Rafała Ostrowskiego i Leszka Bystrzyckiego jako spółka cywilna. Przedsiębiorstwo ma wyłączne prawa do dystrybucji marek kluczowych na rynku europejskim i globalnym. Należą do nich: Fuji Electric i Lunos. Iglotech ma 13 oddziałów w całej Polsce, nowoczesny prak technologiczny oraz własną produkcję elementów wentylacyjnych Forvent.

Na grupę Iglotech składa się pięć prężnie działających spółek (Iglotech, Refsystem, Neovent, Esprom i Refrigas), które razem tworzą sieć hurtowni wspomagających swoich klientów pod każdym względem (fachowe doradztwo, indywidualnie dopasowane zasady zakupu, pomoc na każdym etapie realizacji). Oddziały firmy (Gdynia, Kwidzyn, Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawa, Katowice, Kraków, Lublin i Rzeszów) oferują sprzedaż z magazynów własnych oraz produktów na zamówienie. Dostawy towarów odbywają się z Magazynu Centralnego (Kwidzyn) oraz sieci magazynów regionalnych usytuowanych przy każdym oddziale do klientów w kraju i poza granicami. Prowadzona przez spółkę Iglotech strategia podwyższania standardów sprzedaży, dbania o warunki zatrudnienia i budowania dobrych relacji z partnerami biznesowymi znajduje swoje odzwierciedlenie w wyróżnieniach i nagrodach. Firma może pochwalić się takimi nagrodami jak Lider Instalacji, Orły Hurtownictwa, Delta 2019, Diament Miesięcznika Forbes, Gazele Biznesu, czy też Firma Przyjazna Nauce.